Home
Wyszukiwarka
Aktualności
Zapowiedź
Opracowania
Wyniki z egzaminów
Oferta szkoleniowa
Klienci
Referencje
Aplikacja AKO
Pobieranie SWN demo
Oferta cenowa SWN
IAR poleca
Forum dyskusyjne
Kontakt
 
    
 

Konferencja na temat zaniżonej kwoty subwencji oświatowej dla jst w budżecie państwa na rok 2012 o ponad miliard zl.

2011-12-12, autor: Bogdan Stępień                                                                  > powrót

      W oparciu o sugestie/propozycje jednostek samorządu terytorialnego (dot. listu do jst w sprawie subwencji oświatowej na rok 2012) oraz w oparciu o własne przemyślenia ogłaszamy, że dnia 20 grudnia 2011 r. organizujemy w Warszawie, w ekspresowym tempie konferencję dla jednostek samorządu terytorialnego oraz ich związków. Ekspresowe tempo organizowania tej konferencji wynika z sytuacji w jakiej rząd chce postawić jednostki samorządu terytorialnego w 2012 r.

      W czasie tej konferencji, wykażemy krok po kroku jak należy rozumieć art. 28 ust. 1 ustawy o dochodach jst. Przedstawimy bardzo prosty sposób na sprawdzenie czy kwota subwencji oświatowej ustalona w budżecie państwa spełnia art. 28 ust. 1 ustawy o dochodach jst. Pokażemy również, że zaproponowana kwota subwencji oświatowej w projekcie budżetu państwa na rok 2012 jest zaniżona o ponad miliard złotych a inaczej zaniżona o około 2.5% a na rok 2011 była zaniżona o około 129 mln zł.

Dane konferencji:

Data: 20 grudnia 2011 r,
Miejsce: Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej - Warszawa, ul. Koszykowa 79,
Czas trwania: 10-tej ÷ 12-tej (może ulec przedłużeniu, i zapewne ulegnie).

Zaproponowany zostanie wszystkim klubom poselskim Sejmu RP oddelegowanie jednego posła do udziału w konferencji (najlepiej gdyby to byii posłowie: Komisji Edukacji ..., Samorządu ... lub Finansów Publicznych - na to zwrócimy uwagę klubom). Tak Minister Finansów jak i Minister Edukacji Narodowej będzie również mógł oddelegować swojego pracowanika ale merytorycznego, nie kogoś z gabinetu politycznego.

Formularz zgłoszeniowy na konferencję >> pobieranie

Ciag dalszy nastąpi ...
Prszę tutaj zaglądać, będą się pojawiać dodatkowe komunikaty w sprawie w/w konferencji.

> powrót