Home
Aktualności
Opracowania
Wyniki z egzaminów
Oferta szkoleniowa
IAR poleca
AKO
Kontakt
   
 

Czy Gazeta Prawna jest gazetą postępującą bezprawnie?

2011-03-20, autor: Bogdan Stępień                                                                  > powrót

W opracowaniu

W 2009 roku przygotowałem komentarz do Opisu sposobu wykonania przepisu art. 30a i 30b ustawy – Karta Nauczyciela zamieszczonego na stronie MEN i zamieściłem go dnia 28 czerwca 2009r. na stronie internetowej Instytutu Analiz Regionalnych. W tym krótkim komentarzu (ze względu na brak czasu) odniosłem się tylko do jednego problemu. Wykonałem logiczny szach mat poglądom Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie: „Któremu nauczycielowi należy się jednorazowy dodatek uzupełniający"?

Po upływie pewnego czasu, przeszukując internet zauważyłem, że bez żadnej zgody, tak mojej jak i Instytutu Analiz Regionalnych, Gazeta Prawna pobrała ze strony internetowej www.iar.pl ten komentarz, przetworzyła go z html(u) na pdf i zamieściła go bezprawnie na swojej stronie internetowej.

Część zabezpieczonych dowodów bezprawnego zachowania się Gazety Prawnej (oraz Infor Sp. z o.o.?):

1. Film 1     >>>>> (2,5MB rar).
2. Film 2     >>>>> (0,9MB rar).
3. Link do strony Gazety Prawnej, na której zamieszczono link do przetworzonego bezprawnie przez Gazetę Prawną mojego komentarza.
4. Link do strony Gazety Prawnej, na której zamieszczono przetworzony bezprawnie przez Gazetę Prawną mój komentarz.
5. Link do strony Infor.pl, właściciela Gazety Prawnej, na której zamieszczono przetworzony bezprawnie przez Gazetę Prawną/Infor(?) mój komentarz.

... a teraz cytat ze strony internetowej Gazety Prawnej:
„Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Infor Biznes Sp. z o.o.
Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Infor Biznes Sp. z o.o. lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Czy jest tu potrzebny jakiś dodatkowy komentarz?

> powrót